30 Mayıs 2011 Pazartesi

şiş bademcikler, ates ve Bozcaada

planlar yapıldı, izinler alındı, grup toparlandı 19 mayıs'ta Bozcaada'ya gidiyoruz.. Hepimiz havanın kotu olmasından korkarken Tuna'nın hastalanabilecegi ihtimalini aklımızın ucundan bile gecirmiyoruz..
taaa taa taa taaamm pazartesi sabahı Tuna' da adını tam koyamadıgımız bir gariplik var, atesine bakıyorum 37,5 kulaktan olduğu için önemsemiyorum hastalık salı gunu kendini gosteriyor!!

Tuna'da da bendeki gibi bademcik problemi oldugundan apar topar randevu alıp doktora goturduk ve sonuc tahmin ettiğimiz gibi bademcik çıktı..Doktorumuz da ilaçlarını aldıktan sonra geziyi iptal etmemize gerek olmadıgını soyledi bizi rahatlattı yolladı..Neyse basladık ilacları kullanmaya ama gidecegimiz gune kadar Tuna'nın atesi düşmedi. Bugun yarın bugun yarın diyene kadar kendimizi valiz hazırlarken bulduk ama bir yandan da gidip gidemeyecegimizi tartısırken..En son gece sabah durumuna bakarız kotuyse gitmeyiz diye yattık. Sabah kalktık ates 39 :( neyse biz haric herkes yola cıktı biz evde kaldık ates dusuruculer falan baktık Tuna daha iyi hadi gidelim dedik dustuk yollara..


Bozcadada kaldıgımız sure boyunca  Tuna'nin atesi bir dustu bir cıktı..Teyze'sini gorunce benim kucagımdan teyzesine transfer oldugundan tatile giderken teyzesine takılıyordum bu tatil sen yandın ben rahat ederim diye ama buyuk konusmusum:) bücürümle resmen 4 gun boyunca yapısık gezdik..


bazen neseli


bazen asabi..


fazlaca ağlamaklıydı..

Atesi olmadıgında son donemde merak saldığı "gepge" ve "kargu"larıyla oynadı, kedilere bol bol mama verdi, ordeklere ekmek attı, traktöre bindi, çimlerde yuvarlandı..


beni al gepgemi alma derecesinde kepçesine ve kamyonuna sahip çıktı, ancak diğer oyuncaklarını paylastı :)


nehir ablası da Tuna'yı eğlendirmek için elinden geleni yaptı :)

Kaldıgımız otel tam Tunacıgıma goreydi ama hastalıktan tadına doyamadı..

Yavru kus daha hızlı iyilesebilseydi cok daha guzel olacaktı ama herseye rağmen bu kısa tatil cok iyi geldi..
bu da benim Tuna pusette uyurken rahat ettiğim nadir anlardan biriydi :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder